top of page

Leaving Neverland" - The Untold Story"

במרץ 2019 שודר לראשונה הסרט "Leaving Neverland" ("לעזוב את נוורלנד") של הבמאי דן ריד  ◼  הסרט מתמקד בסיפורם של שתי דמויות המפתח בתביעת ענק נגד העיזבון של מייקל ג'קסון - ווייד רובסון (36) וג'יימס סייפצ'אק (40) יחד עם משפחותיהם  ◼  ריד מודה שבחר במכוון לספר רק צד אחד של הסיפור שהוא רצה לספר  ◼  בחלק זה נציג מספר עובדות שהבמאי ושאר המשתתפים העדיפו שלא נגלה

ציר הזמן: ווייד רובסון וג'יימס סייפצ'אק

The Robson's CNN Interview

 

 

Following the Chandler allegations, Joy, Chantal, and Wade Robson ask to go on record and defend Michael Jackson in a CNN interview. Wade, then 11, was asked what he thinks about the claims against Jackson, to which he answered: "I think it's sick. I know Michael well enough and he wouldn't do anything like that. I know that for a fact." 

Robson's 1993 interview

August 1993

​​"מהו הצד השני של הסיפור? שמייקל ג'קסון היה איש בידור נהדר ובחור נהדר?" קבע דן ריד בראיון למגזין Vanity Fair נגד הביקורות על כך שהסרט שלו חד-צדדי. ובכן, לא, זה לא הצד השני של הסיפור. הצד השני של הסיפור הוא, בין היתר, העובדה שבמהלך שש השנים האחרונות, שני הדוברים בסרט נמצאים בהליכים משפטיים נגד העיזבון של מייקל ג'קסון, שבמהלכם נחשף מידע חשוב ופרטים מהותיים לגיבוש עמדות לגבי הסרט והמשתתפים בו ולגבי ג'קסון. אין ספק שאם הפרטים האלה היו נכללים בסרט, הצופים היו מקבלים תמונה מלאה המאפשרת להם לקבל פרספקטיבה ברורה על ההאשמות המוצגות בסרט.  

ראשית, על מנת ליצור תחושה של אמינות, הבמאי דן ריד, רובסון, סייפצ'אק והעיתונאים מציגים את הסיפורים כנפרדים אך מקבילים. בביקורות ציינו שאחד הדברים שהתירו חותם זה שהם "מיישרים קו בצורה מושלמת [...] וזאת למרות שהשניים לא הכירו אחד השני עד עכשיו". כך למשל, בראיון במגזין Rolling Stone, הכתב טען: "מבחינה חוקית, ווייד וג'יימס לא יכלו להפגש, עוד הרבה לפני שפנית אליהם לגבי הסרט. זה מרתק". בתגובה, ריד טוען: "כן. אז הם לא היו יכולים לתאם סיפורים. פסטיבל Sundance היתה הפעם הראשונה שהם נפגשו כאנשים בוגרים. זאת הפעם הראשונה שהם בילו יחד זמן מה". 

עם זאת, על פי העדות של וויד רובסון בעצמו (שניתנה כחלק מתצהיר בתביעה שלו נגד העיזבון), רובסון מספר שפגש את סייפצ'אק בפעם האחרונה בתחילת שנת 2014 בפגישה עם צוות עורכי הדין שייצג את שניהם. זאת בדיוק התקופה שבה סייפצ'אק התכונן להצטרף לרובסון עם תביעה כספית נגד העיזבון, שבסופו של דבר הגיש בסוף אפריל 2014. בנוסף, סייפצ'אק ורובסון מיוצגים על ידי אותה חברת עורכי-דין: מספר חודשים לאחר ששמע על התביעה של רובסון בחודש מאי 2013, סייפצ'אק פנה אל עורכי הדין של רובסון והגיש תביעה עם טענות ואישומים דומים: לידת הבן הראשון כגורם מאתגר, שניהם העידו על חלומות על כך שדמיינו עצמם מטרידים את הילד שלהם, שלב הגילוי וההבנה המאוחרת אחרי שנים שלא ידעו שהקשר שלהם עם ג'קסון היה מיני. גם לאחר שרובסון החליף עורכי דין בשנת 2016, סייפצ'אק הצטרף אליו - וחלק מהטענות שונו בהתאם - אצל שניהם. האם באמת לא יעלה על הדעת שתיאמו גרסאות או שהתביעות נכתבו בהשראה אחד של השני?

Lies of Leaving Neverland - השקרים שמאחורי "לעזוב את נוורלנד" (תרגום מובנה)
32:44

Lies of Leaving Neverland - השקרים שמאחורי "לעזוב את נוורלנד" (תרגום מובנה)

"השקרים שמאחורי לעזוב את נוורלנד" - סרט מתורגם לצפייה ישירה - התחקיר בעקבות הסרט המגמתי אשר לא נתן לצופים זכות בחירה להחליט לאיזה צד הוא בוחר להאמין, חושף את הסתירות, השקרים והמניפולציות שהפעיל הבמאי דן ריד בסרט התעמולה נגד מייקל ג'קסון- "לעזוב את נוורלנד". ריד התיימר לייצר סרט דוקומנטרי וגנז את כל המידע הרלוונטי של הצד השני בסיפור (ג'קסון) תוך כדי התעלמות מוחלטת מפרשת התביעה המשפטית של השחקנים ווייד רובסון וג'יימס סייפצ'אק כנגד העיזבון של מייקל ג'קסון. חשיפת האלמנטים שעומדים מאחורי הפקת הסרט כוללת עדויות שבדו המתלוננים על מקרים שלא קרו, הודאות סותרות בהפרש של חודשים בודדים, קטעים מבויימים, קטעים שהושמטו מתצהירים משפטיים תחת שבועה ולא הוזכרו בסרט- גם הם לא עמדו בקנה אחד עם מה שנמסר לקהל הצופים ב"עדויות" שהובאו ומטילים ספק כבד באמינותם של השניים. לפרטים נוספים הכנסו ל www.MJStory.co.il

ספריית וידאו: לעזוב את נוורלנד

התביעה המשפטית

No posts published in this language yet
Once posts are published, you’ll see them here.
bottom of page